fbpx
Piszemy o sprzedaży na Amazon         📞 Kontakt | EN | PL
d 026 01 scaled

W 2021 r. Amazon będzie największym retailerem w Europie

Europę zamieszkuje ponad 731 milionów osób w 48 krajach. Bogactwo tych państw jest bardzo zróżnicowane, ale ogólnie rzecz biorąc, najbiedniejsi są znacznie powyżej średniej światowej w PKB na mieszkańca i poziomie życia. To sprawia, że ​​Europa jest najważniejszym regionem detalicznym na świecie.

Największe firmy detaliczne w Europie pochodzą z bogatych krajów zachodnich, a zdecydowana większość działa w sektorze spożywczym. Wśród 10 największej wartości obrotów pięć firm pochodzi z Niemiec, trzy z Francji i dwie z Wielkiej Brytanii.

Bezspornym numerem jeden jest niemiecki właściciel Lidl Schwarz-Gruppe, którego obroty wynoszą 79 mld euro. Następne są Metro Group, Tesco i Carrefour, wszystkie z obrotami przekraczającymi 50 miliardów euro.

Sprzedaż detaliczna online odnotowała najwyższy wzrost w ostatnich latach, z roczną dynamiką do sięgającą – w przypadku Amazon – 40%.

Szacuje się, że wzrost ten będzie wytracał to szaleńcze tempo w nadchodzących latach, ale oczekuje się jednocześnie, że firma podwoi wartość obrotów w ciągu 3-4 lat i ostatecznie Amazon zdeklasuje Schwarz-Gruppe jako największego detalistę w Europie do 2021 roku.

sprzedaż na amazon

sprzedaż na amazon

sprzedaż na amazon

sprzedaż na amazon

Tags:

Polityka prywatności

© Copyright 2018-2019 EUBRAND PARTNERS.
All rights reserved.